انجام خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی

خدمات مالیاتی ۰ تا ۱۰۰ توسط شرکت حسابداری حسابا با تیم با تجربه به افراد ارائه می شود. این شرکت خبره با ۲۰ سال تجربه آشنایی کامل به امور مالی و مالیاتی به صورت تخصصی می تواند امور مربوط به واحد مالی را پوشش دهد.

 

چگونه برای خدمات مالیاتی با حسابا در ارتباط باشیم؟

می توانید با کلیک بر روی دکمه های زیر راه های ارتباطی خودتان را انتخاب کنید. حتی می توانید با مشاوره رایگان از خدمات حرفه ای این موسسه آشنا شوید و تجربه ای خوب و مناسب را کسب نمایید.

خدمات مالیاتی چیست ؟

تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی که در امور تجاری و حتی امور غیر تجاری مشغول به فعالیت هستند، بایستی تکالیف قانونی و مالیاتی خودشان را انجام دهند. بنا براین موضوع بایستی نسبت به اجرای انجام امور مالیاتی و مالی اقدام کنند. چرا که با این کار می توانند از راهکارهای بسیار خوبی بهره مند شوند و در نهایت مالیات خود را به موقع پرداخت کنند.

انجام امور مالیاتی شرکتها موردی مهم است که مدیر یک شرکت بایستی در ابتدای هر سال به آن توجه ویژه ای داشته باشند. زیرا در هر سال آیین‌نامه و قوانین جدید وضع می گردد که آشنایی با آنها امری کاملاً ضروری است. انجام امور مالیاتی می تواند مودیان را از جرایم مالیاتی دور کند.

تفاوت خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری در چیست؟

در قراردادهای حسابداری تنها امور حسابداری شرکتها و امور جاری ثبت و انجام می شود و خدمات حسابداری نیز لحاظ می شود. اما اگر شرکتی بخواهد هر ۲ خدمات در یک قرارداد ثبت شود، می بایست از خدمات مالیاتی بهره مند شوند.

خصوصیت‌های خوب شرکت خدمات مالیاتی خوب چیست؟

شرکت مالیاتی همانند دیگر شرکتهای دیگری، دارای ویژگی‌های به خصوصی هستند. یک ویژگی مهم در شرکت‎‌های مالیاتی، ریزبین بودن و داشتن دقت بالای کارشناسان می‌باشد. بنابراین باید توجه کنید تا شرکتی را برگزینید که کارشناسان در این زمینه از دقت بالایی برخوردار باشند و سبب بهتر شدن شرایط شرکت با مقررات مالیاتی بشوند. در غیر این صورت امکان پشیمانی برای شما نیز وجود دارد.

انواع خدمات مالیاتی

انجام خدمات مالیاتی حسابا

تنظیم اظهارنامه مالیاتی:

همانطور که می دانید تمامی مودیان طبق قانون مالیات های مستقیم بایستی مهلت زمانی معین شده اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم کنند و سپس به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. در این اظهارنامه تعیین می شود  که کسب و کارها و صاحبان مشغل، چه میزان مالیاتی را باید پرداخت کنند. تنظیم صحیح و به موقع اظهارنامه مالیاتی امری مهم است.

تحریر دفاتر قانونی

ارائه اظهارنامه مالیاتی با ارائه اسناد و مدارک قابل قبول است. این مدارک شامل دفاتر قانونی: دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دیگر دفاتر است. پس باید این دفاتر با دقت و به نحوه درستی تنظیم شوند. در صورتی که از اصول درست در تحریر دفاتر قانونی استفاده نشود، این دفاتر توسط سازمان مالیاتی رد خواهد شد و جرایم مالیاتی شامل حال مودیان می شود.

اظهارنامه ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات است که مودیان مکلف‌اند آنها را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند. در واقع ارزشی است که در فرایند تولید محصول به کالای واسطه آن و یا مواد اولیه محصول اضافه خواهد شد. در نتیجه هر کالایی که به تولید می رسد، در هر مرحله تولید به ارزش آن افزوده خواهد شد. در زمان احاله به مصرف کننده های بعدی مالیات آن می بایست توسط خریدار پرداخت شود. فروشندگان هم در هر ۳ ماه باید اقدام به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به سازمان مالیاتی کنند. در غیر اینصورت جرایم مالیاتی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

تشکیل پرونده مالیاتی

تمام شرکت ها و اشخاص حقوقی موظف‌اند پس از تاسیس شرکت به اداره امور مالیاتی برای تشکیل پرونده مالیاتی مراجعه نمایند. تشکیل پرونده مالیاتی یعنی اینکه شرکت به سازمان امور مالیاتی اعلام می کند که شرکتی تاسیس شده و باید مالیاتی را پرداخت کند. در صورتی که این پرونده تشکیل نشود، جریمه مالیاتی ۲ برابر مبلغ اولیه مشمول آنها می شود. کد اقتصادی کدی ۱۲ رقمی و انحصاری است که نشان می دهد که شرکت در اداره مالیات حوزه خود پرونده مالی را دارد.

خدمات مالیاتی تهران

مشاوره مالیاتی از جمله خدمات مالیاتی تهران

پرداخت مالیات از جمله مسائلی است که مربوط به امور مالی شرکتها، بنگاه های اقتصادی می شود. به همین دلیل هرگونه تخلف در این باره می تواند جرایم مالی سنگینی را در بر داشته باشد. از آنجایی که بخشنامه های جدید صادر می شود، باید از یک مشاوره مالیاتی مجرب در رابطه با نحوه برخورد با قوانین مالیاتی استفاده نمود.

تنظیم گزارشات مالیات حقوق پرسنل

در شرکتهای کوچک و بزرگ، امور اداری و پرسنلی از قسمتهای اصلی و مهم فعالیتهای مالی و حسابداری می باشد. تنظیم قرارداد پرسنل طبق قانون، ارزیابی کسورات قانونی، شیوه پرداخت حقوق و مزایا، بیمه و دیگر موارد قسمتی از امور اداری و پرسنل شرکتها به شمار می رود.

محاسبه های مالیات بر حقوق پرنسل طبق بخشنامه هر ساله تغییر می کند. از همین رو باید طبق درصدهای معین شده محاسبه گردد و سپس از حقوق پرسنل کم شود. بنابراین شرکتها بایستی از جزییات قوانین مالیاتی و آیین‌نامه های مربوط به آن را بدانند تا براساس قوانین جدید به امور مالیاتی رسیدگی کنند.

۰۲۱۶۶۱۲۷۷۴۵?

حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی

کار اصلی این هیات ها، رسیدگی به شکایات مودیان و حل اختلافات بین مودیان و سازمان امور مالیاتی است. وقتی که سازمان امور مالیاتی برای پرداخت کننده حکمی مانند غیر قابل رسیدگی و یا رد دفاتر و دیگر موارد را ارسال می کند و مودیان حکم ارسال شده را قبول نکنند و به آن اعتراض داشته باشند به هیات های حل اختلاف مراجعه می کنند. چرا که در این موارد می توانند علت تایید و یا رد حکم های صادر شده را مورد بررسی قرار دهند.

انجام کارهای مالیاتی

صدور برگ تشخیص مالیات

برگه ای رسمی می‌باشد که با استفاده از آن اداره مالیات، نتایج ارزیابی مالیات مودیان را براساس آن اعلام می کند. در این برگ مالیاتی، انواع مالیات پرداختی هر مودی مالیاتی و شیوه محاسبه آن ها محاسبه می‌شود. مطابق این برگ کلیه محاسبات برحسب اظهارنامه و رسیدگی کارگروه مالیاتی صورت می‌گیرد. بنابراین آشنایی با این برگ تشخیص مالیات برای مودیان امری ضروری می‌باشد.

دفاع در زمان رسیدگی تراکنش بانکی

رسیدگی به تراکنش های بانکی و مالیات تراکنش ها از مهم ترین راه های اخذ مالیات از سوی سازمان مالیاتی است. از همین رو امکان دارد بعضی از اشخاص به آن توجه ای نداشته باشند یا اینکه از وجود آن مطلع نباشند. قانع کردن سازمان امور مالیاتی برای تراکنش های بانکی کار آسانی نخواهد بود. در نتیجه برای اینکه پرونده مالیاتی خودتان را به راحتی از اداره امور مالیاتی بگذرانید، نیازمند به دانش و قوانین مالیاتی خواهید بود که حسابا در این مسیر همراه شماست.

نظارت مشاور مالی

نظارت مشاور مالی علاوه بر کمک به کسب و کارها و همچنین اجرای ایده ها، می تواند به حیطه کاری و زندگی شخصی نیز کمک کند. زیرا می توانید منابع مالی را خارج از بیرون مدیریت کنید. کاهش ریسک در مشاغل و کسب و کارها با آگاهی مشاور از کلیه قوانین مالیاتی امکان پذیر می باشد. با توجه به نوع کسب و کار می بایست برنامه ریزی دقیقی را برای پرداخت مالیات در نظر داشته باشد که مشاور مالی در این زمینه کمک فراوانی می کند.

در آخر توصیه می‌شود مشاوره مالی آنلاین را نیز بخوانید.

ســوالات متــداول:

تعرفه خدمات مالیاتی چگونه است؟

این موسسه با کادری خبره و مورد اعتماد و با تعهد کاری انواع خدمات مالیاتی را مطابق استانداردهای مالی و مالیاتی و حسابداری و با رعایت قوانین مالیاتی به تمامی شرکتها ارائه می کند. موسسه حسابا مناسب ترین راهکارهای مالیاتی را با سال ها تجربه به صاحبان مشاغل ارائه می کند. بنا به هر شرکتی خدماتی که ارائه می‌کنند، هزینه ها وتعرفه های متفاوتی نیز دارند. تنها عواملی وجود دارند که نرخ خدمات مالیاتی را مشخص می‌کنند: سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات مالیاتی، میزان حقوق درخواستی کارمندان، کیفیت خدماتی که ارائه می‌شود، حجم کار و فعالیت درخواستی.

چرا خدمات مالیاتی حسابا؟

در حسابا می‌توانید امور مالیاتی خودتان را با مناسب‌ترین هزینه انجام دهید و حتی دیگر نگران کیفیت خدمات هم نباشید. برای مطلع شدن از تعرفه های خدمات مالیاتی می‌توانید از راه‌های ارتباطی ذکر شده در فوق استفاده کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب