انجام امور مالیاتی
5/5 - (3 امتیاز)

انجام امور مالیاتی 0 تا 100 توسط موسسه حسابداری و مالی حسابا با تیم با تجربه به افراد ارائه می شود. این شرکت خبره با 20 سال تجربه آشنایی کامل به امور مالی و مالیاتی به صورت تخصصی می تواند امور مربوط به واحد مالی را پوشش دهد.

چرا انجام کارهای مالیاتی حسابا؟!

این موسسه با کادری خبره و مورد اعتماد و با تعهد کاری انواع خدمات مالیاتی را مطابق استانداردهای مالی و مالیاتی و حسابداری و با رعایت قوانین مالیاتی به تمامی شرکتها ارائه می کند. موسسه حسابا مناسب ترین راهکارهای مالیاتی را با سال ها تجربه به صاحبان مشاغل ارائه می کند.

چگونه برای انجام امور مالیاتی تهران یا آنلاین با حسابا در ارتباط باشیم؟

می توانید با کلیک بر روی دکمه های زیر راه های ارتباطی خودتان را انتخاب کنید. حتی می توانید با مشاوره رایگان از خدمات حرفه ای این موسسه آشنا شوید و تجربه ای خوب و مناسب را کسب نمایید.

انجام امور مالیاتی شرکتها:

تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی که در امور تجاری و حتی امور غیر تجاری مشغول به فعالیت هستند، بایستی تکالیف قانونی و مالیاتی خودشان را انجام دهند. بنا براین موضوع بایستی نسبت به اجرای انجام امور مالیاتی و مالی اقدام کنند. چرا که با این کار می توانند از راهکارهای بسیار خوبی بهره مند شوند و در نهایت مالیات خود را به موقع پرداخت کنند.

انجام امور مالیاتی شرکتها موردی مهم است که مدیر یک شرکت بایستی در ابتدای هر سال به آن توجه ویژه ای داشته باشند. زیرا در هر سال آیین‌نامه و قوانین جدید وضع می گردد که آشنایی با آنها امری کاملاً ضروری است. انجام امور مالیاتی می تواند مودیان را از جرایم مالیاتی دور کند.

تفاوت انجام امور خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری در چیست؟

در قراردادهای حسابداری تنها امور حسابداری شرکتها و امور جاری ثبت و انجام می شود و خدمات حسابداری نیز لحاظ می شود. اما اگر شرکتی بخواهد هر 2 خدمات در یک قرارداد ثبت شود، می بایست از خدمات مالیاتی بهره مند شوند.

انواع خدمات مالیاتی

انجام انواع خدمات مالیاتی حسابا:

تنظیم اظهارنامه مالیاتی:

همانطور که می دانید تمامی مودیان طبق قانون مالیات های مستقیم بایستی مهلت زمانی معین شده اظهارنامه مالیاتی خود را تنظیم کنند و سپس به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند. در این اظهارنامه تعیین می شود  که کسب و کارها و صاحبان مشغل، چه میزان مالیاتی را باید پرداخت کنند. تنظیم صحیح و به موقع اظهارنامه مالیاتی امری مهم است.

تحریر دفاتر قانونی:

ارائه اظهارنامه مالیاتی با ارائه اسناد و مدارک قابل قبول است. این مدارک شامل دفاتر قانونی: دفتر روزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دیگر دفاتر است. پس باید این دفاتر با دقت و به نحوه درستی تنظیم شوند. در صورتی که از اصول درست در تحریر دفاتر قانونی استفاده نشود، این دفاتر توسط سازمان مالیاتی رد خواهد شد و جرایم مالیاتی شامل حال مودیان می شود.

ارسال اظهارنامه ارزش افزوده:

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات است که مودیان مکلف‌اند آنها را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند. در واقع ارزشی است که در فرایند تولید محصول به کالای واسطه آن و یا مواد اولیه محصول اضافه خواهد شد. در نتیجه هر کالایی که به تولید می رسد، در هر مرحله تولید به ارزش آن افزوده خواهد شد. در زمان احاله به مصرف کننده های بعدی مالیات آن می بایست توسط خریدار پرداخت شود. فروشندگان هم در هر 3 ماه باید اقدام به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به سازمان مالیاتی کنند. در غیر اینصورت جرایم مالیاتی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

اخذ کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی:

تمام شرکت ها و اشخاص حقوقی موظف‌اند پس از تاسیس شرکت به اداره امور مالیاتی برای تشکیل پرونده مالیاتی مراجعه نمایند. تشکیل پرونده مالیاتی یعنی اینکه شرکت به سازمان امور مالیاتی اعلام می کند که شرکتی تاسیس شده و باید مالیاتی را پرداخت کند. در صورتی که این پرونده تشکیل نشود، جریمه مالیاتی 2 برابر مبلغ اولیه مشمول آنها می شود. کد اقتصادی کدی 12 رقمی و انحصاری است که نشان می دهد که شرکت در اداره مالیات حوزه خود پرونده مالی را دارد.

انجام امور مالیاتی تهران

مشاوره مالیاتی از جمله خدمات مالیاتی:

پرداخت مالیات از جمله مسائلی است که مربوط به امور مالی شرکتها، بنگاه های اقتصادی می شود. به همین دلیل هرگونه تخلف در این باره می تواند جرایم مالی سنگینی را در بر داشته باشد. از آنجایی که بخشنامه های جدید صادر می شود، باید از یک مشاوره مالیاتی مجرب در رابطه با نحوه برخورد با قوانین مالیاتی استفاده نمود.

تهیه و تنظیم گزارشات مالیات حقوق پرسنل:

در شرکتهای کوچک و بزرگ، امور اداری و پرسنلی از قسمتهای اصلی و مهم فعالیتهای مالی و حسابداری می باشد. تنظیم قرارداد پرسنل طبق قانون، ارزیابی کسورات قانونی، شیوه پرداخت حقوق و مزایا، بیمه و دیگر موارد قسمتی از امور اداری و پرسنل شرکتها به شمار می رود.

محاسبه های مالیات بر حقوق پرنسل طبق بخشنامه هر ساله تغییر می کند. از همین رو باید طبق درصدهای معین شده محاسبه گردد و سپس از حقوق پرسنل کم شود. بنابراین شرکتها بایستی از جزییات قوانین مالیاتی و آیین‌نامه های مربوط به آن را بدانند تا براساس قوانین جدید به امور مالیاتی رسیدگی کنند.

حضور در هیات های حل اختلاف مالیاتی:

کار اصلی این هیات ها، رسیدگی به شکایات مودیان و حل اختلافات بین مودیان و سازمان امور مالیاتی است. وقتی که سازمان امور مالیاتی برای پرداخت کننده حکمی مانند غیر قابل رسیدگی و یا رد دفاتر و دیگر موارد را ارسال می کند و مودیان حکم ارسال شده را قبول نکنند و به آن اعتراض داشته باشند به هیات های حل اختلاف مراجعه می کنند. چرا که در این موارد می توانند علت تایید و یا رد حکم های صادر شده را مورد بررسی قرار دهند.

انجام کارهای مالیاتی

صدور برگ تشخیص مالیات:

برگه ای رسمی می‌باشد که با استفاده از آن اداره مالیات، نتایج ارزیابی مالیات مودیان را براساس آن اعلام می کند. در این برگ مالیاتی، انواع مالیات پرداختی هر مودی مالیاتی و شیوه محاسبه آن ها محاسبه می‌شود. مطابق این برگ کلیه محاسبات برحسب اظهارنامه و رسیدگی کارگروه مالیاتی صورت می‌گیرد. بنابراین آشنایی با این برگ تشخیص مالیات برای مودیان امری ضروری می‌باشد.

دفاع در زمان رسیدگی تراکنش بانکی:

رسیدگی به تراکنش های بانکی و مالیات تراکنش ها از مهم ترین راه های اخذ مالیات از سوی سازمان مالیاتی است. از همین رو امکان دارد بعضی از اشخاص به آن توجه ای نداشته باشند یا اینکه از وجود آن مطلع نباشند. قانع کردن سازمان امور مالیاتی برای تراکنش های بانکی کار آسانی نخواهد بود. در نتیجه برای اینکه پرونده مالیاتی خودتان را به راحتی از اداره امور مالیاتی بگذرانید، نیازمند به دانش و قوانین مالیاتی خواهید بود که حسابا در این مسیر همراه شماست.

نظارت مشاور مالی و مشاوره مالی تلفنی و حضوری:

نظارت مشاور مالی علاوه بر کمک به کسب و کارها و همچنین اجرای ایده ها، می تواند به حیطه کاری و زندگی شخصی نیز کمک کند. زیرا می توانید منابع مالی را خارج از بیرون مدیریت کنید. کاهش ریسک در مشاغل و کسب و کارها با آگاهی مشاور از کلیه قوانین مالیاتی امکان پذیر می باشد. با توجه به نوع کسب و کار می بایست برنامه ریزی دقیقی را برای پرداخت مالیات در نظر داشته باشد که مشاور مالی در این زمینه کمک فراوانی می کند.

کارشناسان ما در کنار شما هستند درخــــواست مشــــاوره رایــــگان
مشاهده آرشیو مقـــــالات مرتبـــــط
امور مالی و مالیاتی
آموزش ارسال لیست مالیات حقوق پرسنل

5/5 - (2 امتیاز) ارسال لیست مالیات حقوق پرسنل نوعی فهرستی است که دارای اطلاعات حقوقی و مالیات حقوق هر کدام از پرسنل شرکت می‌باشد. در صورتی که پرسنل شرکتها به طور ماهیانه دستمزدی بیشتر از حداقل حقوق قانون کار دریافت نمایند، وظیفه دارند نسبت به مبلغ حقوق دریافتی خود، مالیاتی را بپردازند. صاحبان بنگاه‌های […]

امور مالی و مالیاتی
خدمات مالیاتی

5/5 - (3 امتیاز) انجام امور مالیاتی 0 تا 100 توسط موسسه حسابداری و مالی حسابا با تیم با تجربه به افراد ارائه می شود. این شرکت خبره با 20 سال تجربه آشنایی کامل به امور مالی و مالیاتی به صورت تخصصی می تواند امور مربوط به واحد مالی را پوشش دهد. چرا انجام کارهای […]

امور مالی و مالیاتی
دفاع در زمان رسیدگی به تراکنش های بانکی

4.5/5 - (2 امتیاز) رسیدگی به تراکنش های بانکی و مالیات آن ها از جمله مهم ترین راه های گرفتن مالیات از سوی سازمان مالیاتی است. به همین دلیل امکان دارد برخی از مردم به آن توجه ای نداشته باشند یا اینکه از وجود آن بی اطلاع باشند. در این مقاله نحوه بررسی تراکنش های بانکی […]

امور مالی و مالیاتی
حضور در هیات حل اختلاف مالیاتی تهران

5/5 - (2 امتیاز) هیات حل اختلاف مالیاتی همانطور که از نام آن مشخص است، کار اصلی این هیات ها، رسیدگی به شکایات مودیان و حل اختلافات بین مودیان و همچنین سازمان امور مالیاتی می باشد. وقتی که سازمان امور مالیاتی برای پرداخت کننده حکمی مانند غیر قابل رسیدگی و یا رد دفاتر قانونی و دیگر […]

امور مالی و مالیاتی
تنظیم اظهارنامه مالیاتی

5/5 - (2 امتیاز) اظهارنامه مالیاتی در واقع یک نوع بیانیه از عملکرد و کارایی مالی اشخاص حقوقی و حقیق می باشد. موسسه خدمات مالی و حسابداری حسابا تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی را با سابقه 20 ساله ارائه می کند. انجام امور مالیاتی یعنی تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی توسط مجموعه حسابا قابل انجام […]

امور مالی و مالیاتی
مالیات بر درآمد کشاورزی در ایران

5/5 - (3 امتیاز) مالیات بر درآمد کشاورزی ازجمله فعالیت هایی است که دولت موظف است بررسی هایی را در تمام فعالیت های کشاورزی داشته باشد. بر اساس قانون مالیات های مستقیم، درآمد حاصل از تمامی فعالیت های کشاورزی و فعالیت های وابسته به آن از پرداخت مالیات معاف هستند. یعنی تمامی فعالیت ‌های مربوط به کشاورزی، […]

امور مالی و مالیاتی
مالیات بر ارث چیست؟ چرا باید پرداخت شود؟

5/5 - (3 امتیاز) مالیات بر ارث نوعی از مالیات ها است. در حقیقت مالیات از مهم ترین منابع درآمد دولت است که پیشرفت اقتصادی و فرهنگی جامعه را نشان می دهد. مشاوران مالیاتی در این مسیر می‌توانند شما را یاری دهند و شما را از هرگونه مشکل دور کنند. موسسه حسابداری و مالی حسابادر […]

امور مالی و مالیاتی
نحوه تشکیل پرونده مالیاتی شرکت ها و دریافت کد اقتصادی

5/5 - (1 امتیاز) دریافت کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی از اصلی ترین کارهایی می باشد که پس از تاسیس یک شرکت برای آن باید اقدام کرد. با توجه به اهمیت تشکیل پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی برای تاسیس یک شرکت، موسسه حسابداری حسابا با ارائه و انجام امور مالیاتی تشکیل پرونده مالیاتی […]

امور مالی و مالیاتی
مالیات بر ارزش افزوده + ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

5/5 - (4 امتیاز) مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده در سال 1401 تا چه زمانی است؟ به چه صورت اظهارنامه خود را ارسال کنیم؟ در این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ می دهیم. پس برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را بخوانید و به آسانی با جواب این سوالات رو […]

امور مالی و مالیاتی
جرایم مالیاتی و بخشودگی های مالی

5/5 - (1 امتیاز) مالیات یکی از مهم ترین قسمت های امور مالی در هر شرکتی می باشد. به همین علت اطلاع نداشتن از قوانین مربوطه می تواند جرایم بسیاری را به وجود آورد. در این مقاله به انواع جرایم مالیاتی و برخی از مواردی که صاحبان شرکت می بایست از آن ها مطلع باشد […]

امور مالی و مالیاتی
صدور برگ تشخیص مالیات

5/5 - (3 امتیاز) توضیح صوتی درباره برگ تشخیص مالیات بر درآمد شرکتها (اشخاص حقوقی): یکی از موضوعات مهم در شاخه مالیات، برگه مالیات است. با توجه به برگ تشخیص مالیات، مودی می بایست با آن به طور کامل آشنایی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات تنظیم و صدور برگ تشخیص مالیات […]

امور مالی و مالیاتی
اظهارنامه مالیات بر عملکرد

5/5 - (1 امتیاز) تهیه و ارسال اظهارنامه عملکرد، برای افرادی که دارای یک کسب و کاری هستند که از آن درآمد کسب می کنند، قطعاً امری مهم است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در رابطه با این موضوع کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره مالیاتی آنلاین […]

امور مالی و مالیاتی
وکیل مالیاتی و وظایف آن

5/5 - (2 امتیاز) وکیل مالیاتی در واقع شخصی باتجربه و آگاه و متخصص در حوزه‌های حقوق و قوانین مالیاتی است. که به علت داشتن دانش و مهارت‌های لازم، علم و توانایی مفید و مهم برای هدایت و راهنمایی موکل خود را دارد. و همچنین وکیل مالیاتی به علت وظیفه و دانش و مسئولیتی که […]

امور مالی و مالیاتی
بستن حساب ها در پایان دوره مالی

5/5 - (2 امتیاز) بستن حساب ها در پایان دوره مالی و برای هر دوره مالی، چگونه صورت می‌گیرد؟ چه عواملی در بستن حساب ها دخیل می‌باشند؟ شما با خواندن این مقاله، می‌توانید با نحوه بستن حساب‌ها در پایان یک دوره مالی در موسسه خدمات مالی و حسابداری با آن آشنا شوید. منظور از بستن حساب […]

فرم ارسال نظرات کاربر