حسابا
مشاوره مالی تلفنی

مشاوره مالی

 
 

در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم مقاله مشاوره مالی آنلاین را مطالعه کنید.

مشاوره مالی افراد را در ۳ عملکرد اصلی و مهم مدیریتی یعنی برنامه ریزی، اجرا، کنترل راهنمایی خواهد کرد. این امر موجب می‌شود تا به عنوان یک مدیر هنگامی که اطلاعات مالی صحیحی داشته باشید و در این صورت می دانید که برحسب بودجه شما بهترین گزینه هزینه و یا تغییر برنامه ها و نظارت بر مراحل جاری کدام است. به مفهومی ساده می‌توان گفت مشاور مالی به لاتین (Financial Advisor) فردی است که به مشتریانش راهنمایی های لازم را در خدمات مالیاتی ارائه می‌کند.

یک شخص مشاورمالی با توجه به شرایط فعلی می‌تواند با توجه به اهداف شما در آینده، راهکارهای مناسب را برای سرمایه گذاری ارائه کند. در حقیقت از اصلی ترین وظایفی که یک مشاور مالی دارد این است که بایستی هر چیزی که در راه دستیابی به اهداف شما موجود است را بیابد.

مشاوره مالی فرآیندی است که یک مشاور مالی متخصص در امور برنامه ریزی مالی، شما را همراهی می کند. در حیطه امور مالی، شخصی و یا شرکتی دریافت برنامه مالی برای صرفه جویی در سرمایه گذاری دقیق برای پیشرفت و پیروزی امری ضروری به شمار می‌رود. در نتیجه از اصلی‌ترین مباحث مربوط به یک شرکت مسائل مالی است که هر مدیرعامل و حسابداری برای بهبود تصمیم گیری در پروسه مالی نیازمند به یک مشاورمالی با تجربه می‌باشد.

مشاوران مالی کلید موفقیت هر سازمان هستند که با نظارت بر عملیات مالی می‌توانند ریسک‌ها را مدیریت کنند. می‌توانید در صورت مواجه شدن با تغییرات مهم در زندگی از مشاور مالی مشورت بگیرید. رویدادهایی مانند تغییر شغلی، داشتن فرزند و … می‌تواند پیامدهای مهمی برای امور مالی داشته باشند. چرا که مشورت با یک متخصص می‌تواند یک برنامه کلی مالی برای شما به وجود بیاورد و این تغییرات به وجود آمده را پیش ببرند.

انواع مشاوره مالی

مشاوران مستقل مالی: مشاوران مستقل مالی در رابطه با بخش گسترده ای از خدمات مالی همه شرکت های موجود، مشاوره بی طرفانه ای را ارائه می‌کنند.

مشاوران مالی محدود به تخصص ویژه: این مشاوران درباره بخش محدودی از خدمات مشاوره می دهند. این مشاوران امکان دارد در یک زمینه تخصص داشته باشند و فقط در مورد یک خدمات ارائه شده توسط میزان محدودی از شرکتها مشاوره بدهند.

شما می‌توانید از مشاوره مالیاتی آنلاین ، حضوری و تلفنی شرکت حسابداری حسابا نیز بهترین بهره را ببرید.

مزایای مشاوره مالی

 • جلوگیری از اشتباهات احتمالی
 • به حداقل رساندن رسیک تصمیمات مالی
 • شناسایی فرصت های پیش رو
 • شناسایی بهره و سود بردن از فرصت‌ها

روش های دریافت مشاوره مالی

روش های دریافت مشاوره مالی

مشاور مالی شخصی

مشاور مالی شخصی با توجه به اندازه دارایی هایتان و همچنین اهدافی که در نظر دارید انجام دهید و آن را عملی کنید به شما مشاوره می‎‌دهد. شرایط اقتصادی شما را نیز کنترل می‌کند و ریسک‌های سرمایه گذاری را در نظر می‌گیرند و تصمیمات و راهکارهای درستی را به شما می‌دهند.

در حقیقت مشاور مالی شخصی شریک زندکی شما برای برنامه ریزی‌های شماست. به عنوان مثال وقتی تصمیم دارید ویلایی برای خود خریداری کنید یا اینکه در حرفه ای سرمایه گذاری کنید، برای رسیدن به این اهداف نیازمند مشاور مالی شخصی نیز هستید که این مسیر رسیدن به اهداف برایتان هموار شود.

شما بایستی به مشاورمالی خودتان میزان دقیق دارایی و اهدافی را که در نظر دارید را بگویید و اگر از نظر اقتصادی سودی عایدتان را می‌شود را بگویید. بنابراین مشاورمالی شخصی رسیک را برای سرمایه گذاریتان در نظر می‌گیرد و اطلاعاتی را در رابطه با سرمایه گذاریتان با توجه به شرایط اقتصادی را به شما می‌دهد.

مشاوره مالی تلفنی

از این روش می‌توان در مسائل ساده ای که پیچیدگی خاصی ندارند استفاده کرد که مسلماً هزینه کم را دارد. اگر که از حومه های تهران و یا حتی شهرستان ها هستید و امکان رفت و آمد را ندارید این روش برای شما بهترین می‌باشد. چرا که تنها از طریق تماس تلفنی می‌توان از خدمات مشاوره مالی تلفنی استفاده کرد.

مشاوره مالی آنلاین

در این نوع از مشاوره‌ها، اشخاص و صاحبان کسب و کار به سایتی تحت عنوان موسسه مشاوره مالی رجوع می‌کنند و با ثبت اطلاعات و درخواست مشاوره ای را دریافت می‌کنند. همچنین باید دقت داشته باشید که افراد سودجو بسیاری از طریق راه اندازی سایت، از اشخاص حقیقی و حقوقی کلاه برداری می‌کنند. پس نهایت دقت را داشته باشید تا از سایت معتبر و شناخته شده ای مشاوره دریافت کنید.

مشاوره مالی تلفنی

هنگامی که به مشکل مالی برخورده باشید، فقط با یک تماس تلفنی با موسسه مشاوره مالی می‌توانید مشکلات خود را حل کنید. مشاوره مالی تلفنی هزینه ای کمتر از مشاوره به صورت حضوری دارد. اغلب کسب و کارهای کوچک و افراد به صورت شخصی میتوانند از این نوع مشاوره بهره مند شوند.

مشاور مالی حضوری تهران

این روش هزینه بیشتری نسبت به مشاوره مالی تلفنی دارد و بیشتر برای مسائل پیچیده مالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شیوه از مشاور مالی می‌توان به صورت ارتباط رو در رو از مشاوره مالی حضوری بهترین استفاده را بکنید.

بیشتر بخوانید شاید برایتان جذاب باشد: چگونه با پول کم سرمایه گذاری کنیم

چرا به مشاور مالی نیازمند هستید؟

یک مشاورمالی خوب این امکان را می‌دهد تا بتوانید از اشتباهات بسیاری جلوگیری کنید و براساس یک برنامه صحیح پیش بروید. همچنین می توانید ریسک در زمینه مالیات را به صورت هوشمندانه ای کنترل و مدیریت کنید تا نتیجه دارایی های خودتان را افزایش دهید. بنابراین مشاوران مالی می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از گرفتن تصمیم‌های نادرست جلوگیری کنید.

چنانچه نمی‌دانید چطور سرمایه گذاری کنید یا حتی نمی‌دانید چگونه پس اندازهایتان را سرمایه گذاری کنید و یا سرمایه گذاری کرده‌اید ولی پولتان افزایش پیدا نکرده حتی از میزان آن هم کسر شده، یا اینکه با وجود تورم در این روزها هیچگونه برنامه ریزی ندارید می توانید از مشاور مالی برای دریافت مشاوره‌های مالی بهره مند شوید.

خدمات حسابداری در این موسسه نیز با کیفیت و هزینه ای مناسب قابل انجام است.

وظایف مشاور مالی

وظایف مشاوران مالی

 • محافظت از مسیر مالی شرکتها
 • مشاوره مالی و کمک به مدیران ارشد در برای دریافت تصمیمات مهم مالی
 • دید حقوقی نسبت به تهیه گزارشات مالی
 • مشاوره در سرمایه گذاری‌های قابل برگشت
 • ارائه شیوه انجام بازاریابی مناسب با نیاز شرکت به مدیریت
 • مسئولیت نظارت بر کارکنان (در صورتی که وظیفه تهیه گزارش مالی دارند)
 • مشاوره مالی نظارت بر مسائل مالی
 • مشاوره برای حذف هزینه های غیر ضروری
 • مشاوره در امور تسهیلات بانکی
 • تنظیم بخشنامه‌های مالی و معاملاتی
 • ارائه راهکار برای بهبود سیستم بودجه شرکتها
 • مشاوره به سهامداران و مدیران برای افزایش سود یک شرکت
 • پیش بینی سودها
 • تهیه صورتهای جریان نقدی
 • تهیه گزارشات دقیق مالی
 • مدیریت اعتبار
 • بودجه بندی
 • مدیریت ریسک خسارت مالی
 • هدایت سرمایه گذاری ها

مشاوره مالی بیمه

شرکت‌ها اکثراً در زمینه سازمان تامین اجتماعی به مشاوره نیازمند هستند. برخی از مشاوره هایی که در زمینه بیمه انجام می‌شود عبارت است از:

 • مشاوره در رابطه با جلسه رسیدگی به بیمه
 • سرفصل هایی که نیاز به بررسی دارند مانند محاسبات سرفصل های بیمه
 • نحوه محاسبه ساعت کاری

۰۲۱۶۶۱۲۷۷۴۵?

نظارت مشاور مالی

نظارت مشاور مالی

نظارت مشاور مالی می تواند اجرای ایده شما در کسب و کارهایتان کمک فراوانی کند. علاوه بر آن در زندگی شخصی و کاری کمک بسیاری می‌کند و می‌تواند منابع مالی را بیرون از کار کنترل و مدیریت کند.

یک مشاورمالی بایستی نظارت مشاوره مالی به طور مداوم روی شرایط اقتصادی شما داشته باشد و از وضع شما خبردار باشد تا که بتوانند نتایج بسیار خوبی را به شما گزارش کند. این مشاوران با در اختیار داشتن اهداف زندگیتان را بررسی می‌کنند. پس خوب است پیش از اینکه فکر کنید قرار است در زندگیتان چه شخصی و چه اقتصادی مشکلاتی پدیدار شود، خوب است با مشاور مذاکره کنید تا از مشکلات بدی که از لحاظ اقتصادی امکان دارد رخ دهد در زندگیتان جلوگیری کند.

اگر بخواهیم به یکی از وظایف مشاور اشاره کنیم به این گونه خواهد بود که، نظارت مشاور مالی باید مداوم بر روی شرایط اقتصادی زندگی شما داشته باشد و از وضع فعلی شما با خبر باشد تا بتواند بهترین نتیجه را به شما اطلاع دهد و همچنین اهداف زندگی تان را که با مشاورتان به اشتراک می گذارید،بازبینی کند و با مشاور مالی که استخدام کردید، جلسه و گفتگویی داشته باشید. نظارت مشاور مالی مجرب می‌تواند کمک کند تا شما با بهترین و کمترین هزینه ممکن، بیشترین سود را در کسب و کار و اجرای ایده هایتان داشته باشید.

برای مطالعه بیشتر: قرارداد مشاوره مالی

تفاوت مشاوره مالی و مالیاتی با حسابدار

حسابدار شخصی است که وظیفه نگهداری از صورت‌های مالی را دارد. حسابداران درآمدها، مصارف شرکت و هزینه ها را ثبت می‌کنند و همچنین به مسائل مالیاتی و حقوق کارمندان رسیدگی خواهند کرد. وظیفه حسابداران اصلاح هزینه ها و روند مصارف درآمدها نیست. چرا که این کارها بر عهده مشاور مالی و مالیاتی می‌باشد.

البته که کلیه موارد نام برده شده مسئولیت یک حسابدار است و می‌تواند از پس آنها بر بیاید. ولیکن مشاور مالیاتی باید سلامت مالی شرکتها را تضمین کند. بنابراین مشاور مالی و مالیاتی بایستی درباره امور مالی تصمیمات مناسب و به جایی بگیرد و در نهایت آنها را مدیریت کند.

سـوالات متـداول:

نرخ مشاوره مالی؟

به طور کلی میزان هزنیه مشاوره مالی تلفنی و حضوری طبق معاملات، سرمایه گذاری خرید و سایر موارد موجود تعیین خواهد شد. حجم فعالیت شرکت، نوع فعالیت شرکت و … در حق الزحمه مشاوران مالی بسیار موثر خواهد بود.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب