مشاوره مالی و مالیاتی در تهران
4.9/5 - (23 امتیاز)

 

مالیات و بیمه اساس یک کسب و کار هستند. از آنجایی که قوانین و مقررات بسیاری دراین زمینه‌ها ایجاد می شود، اشخاص دچار مشکلات بسیاری خواهند شد. افرادی که از چنین موضوعاتی آگاهی نداشته باشند، دچار بحران و جریمه های مالی خواهند شد. به همین دلیل استفاده از مشاوره های مالیاتی می توان از مشکلات موجود در کسب و کارها و قوانین دوری کرد. از دغدغه های هر کدام از مدیران و کارفرمایان برای کسب و کارهایشان، انتخاب یک مشاوره مالیاتی است. چرا که بتوانند با دسترسی سریع و با هزینه ای مناسب از آن بهره مند شوند. مشاوره مالیاتی آنلاین از جمله انجام امور مالیاتی می باشد که موسسه حسابداری و مالی با بهترین و مجرب ترین کارشناسان این نوع خدمات را علاوه بر آنلاین، به صورت حضوری هم ارائه می دهد. 

چرا مشاوره مالیاتی حسابا؟!

ما بسته به موضوع و مسئله شما روش های متعددی را با متخصصان خود ارائه می کنیم. شما عزیزان می توانید با توجه به نظر خودتان یکی از انواع ارائه مشاوره مالیاتی آنلاین، تلفنی و حضوری را انتخاب کنید.

✅پشتیبانی حرفه ای

✅ارائه راهکارهای دقیق برای مودیان

✅هزینه مناسب

✅توانا به برقراری ارتباط با مودیان

✅آشنایی با قوانین مالیات کشور

مشاوره مالیاتی آنلاین!

همان‌ طور که می‌دانید مشاوره مالیاتی آنلاین، از جمله مشاورهایی هستند که یک مودی به صورت غیرحضوری یا تلفنی در یک بازه زمانی مشخص، می‌ تواند در صورت برخورد با مشکلات مالیاتی و یا عدم درک قوانین آن مثل معافیت‌ های مالیاتی، تفاوت بین بخشودگی جرایم مالیاتی با معافیت‌ ها و یا نداشتن اطلاعات در مورد شرایط و زمان پرداخت مالیات از مشاوره مالیاتی آنلاین در کمترین زمان و با کمترین هزینه بپرسد. مشاوره مالیاتی تلفنی یا آنلاین در واقع امتیازی است که مودیان می‌ توانند به‌ راحتی و در شرایط بحرانی فارغ از هرگونه فاصله و موقعیت مکانی از مشاوران مالیاتی در مورد بحران به وجود آمده راهنمایی و مشاوره بگیرند. یکی از مزیت های دریافت مشاوره مالیاتی آنلاین این است که شما می توانید در هر جای کشور از این طریق درخواست مشاوره آنلاین بدهید. با انتخاب این روش مشاوران مالیاتی به بررسی پرونده های شما می پردازند و راه های مناسبی را برای حل مشکل شما ارائه می دهند.

مشاوره مالیاتی حضوری!

اگر نیازمند این هستید که از مشاوره مالیاتی حضوری برای کسب و کار خود استفاده کنید، می توانید با تعیین رزرو وقت با موسسه حسابا به صورت حضوری از این خدمات استفاده کنید. مشاوران این مجموعه با بررسی پرونده شما راهکار تضمینی و مناسبی را به شما ارائه می‌کنند و به شیوه ای صحیح سوالات شما را پاسخ می دهند.

تفاوت مشاوره مالیاتی با مشاوره مالی

تفاوت مشاوره مالیاتی با مشاوره مالی:

مشاوره مالیاتی برای به لااقل رساندن میزان مالیات های سازمان ها می باشد. اما مشاور مالی برای دریافت تصمیمات سودآور مورد استفاده قرار می گیرد. مشاور مالی و مالیاتی هدف مشترکی را دارند. مشاور مالی می بایست مهارت کافی در امور اقتصادی و کسب و کارها و … را داشته باشد تا بهترین راهکارهای موجود را ارائه کند. در واقع مشاور مالیاتی راهکارهایی را برای کاهش مالیات ارائه می کند و این کار موجب ذخیره سرمایه خواهد شد. مشاور مالی در تصمیمات مهم خرید و فروش یک سازمان و کسب و کار نقش دارد.

یک مشاوره مالیاتی تلفنی برای ارائه خدمات به مودیان چه وظایفی دارند؟

در کل مشاوران مالیاتی، همانند سایر مشاوران متخصص در قبال مودیان یا موکلین و یا مراجعه کنندگان خود وظایف مهم و قابل توجهی دارند. که در ارائه خدمات خود به آنان نباید کوتاهی کنند. برای مثال یک مشاوره مالیاتی باید:

  • در تنظیم متفاوت گزارش‌های مالی و مالیاتی به کارکنان یا مودیان یک شرکت یا سازمان کمک کنند.
  • توانایی حل و فصل کردن پرونده‌ مالیاتی بزرگ و پیچیده را داشته باشد. زیرا هرگونه بی‌ دقتی ممکن است ضررمالی فراوانی به مودیان برساند.
  • همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. برای همین یک مشاوره مالیاتی باید این توانایی و تخصص را آن قدر در خود پرورش دهد. که بتواند مانع از وقوع جرایم سنگین و ضررهای مالی کسب و کارهای بزرگ و کوچک شود.
  • اگر اظهارنامه مالیاتی تنظیم شده مورد تایید سازمان امور مالیاتی کشور قرار نگرفت و مالیات بیشتری از سوی آنان برای مودی تعیین شود. مشاوره مالیاتی باید در فرایند دادرسی که شامل چند مرحله است به مودی که می‌تواند اشخاص حقوقی یا حقیقی باشد کمک کند.
  • اگرچه یک مشاوره مالی قبل از وقوع این اتفاق باید از توانایی و تخصص خود برای تنظیم یک اظهارنامه مالیاتی حرفه‌ای کمک بگیرد.

سایر فعالیت‌ ها، وظایف و یا تخصص مشاوران مالیاتی در چیست؟

آگاهی داشتن نسبت به وظایف و فعالیت‌ های یک مشاور مالیاتی باعث می‌شود که اشخاص حقیقی و حقوقی بدانند برای انجام کارهای مالیاتی خود باید به چه کسانی مراجعه کنند. برای مثال یک مشاوره مالیاتی علاوه‌ بر وظایف گفته شده در بالا در زمینه فعالیت‌ های اقتصادی و تجاری و یا غیرتجاری نظیر حسابداری تلفیقی. تهیه صورت حساب‌ های مالی، مشاوره در خصوص شرکت‌ های دانش بنیان و شرکت‌ های مستقر در پارک‌ های علم و فناوری. مشاوره دادن در زمینه سرمایه گذاری اشخاص خارجی در ایران و یا مشاوره دادن در زمینه خرید و فروش سهام و سهم الشرکه. انجام خدمات مشاوره به استارت آپ‌ ها در مورد تکالیف مالیاتی در ابتدای فعالیت و استفاده از مزایای قانونی این نوع شرکت‌ ها و موارد دیگری از این حیث هدایتگران خوبی برای مودیان هستند.

مزیت های مشاوره مالیاتی تلفنی

مزیت های گرفتن مشاوره مالیاتی آنلاین یا تلفنی در چیست؟

گاهی اوقات شرایط زمانی و مکانی یا محیطی و یا کاری مانع از گرفتن مشاوره مالیاتی به صورت حضوری می‌ شود. برای نمونه شرایط بحرانی محیطی نظیر سیل و آب گرفتگی و آتش سوزی و یا شیوع بیماری‌ های کشنده همانند ویروس کرونا و آنفولانزا و یا حساس بودن موقعیت کاری، مودی یا مودیان را مجاب می‌کنند که به جای گرفتن مشاوره مالیاتی حضوری از مشاوره آنلاین استفاده کنند. بنابراین افرادی که به‌دنبال سلامت جسمانی و یا برای ممانعت از وقوع اتفاقات ناگوار کاری در اسرع وقت، در پی‌ گرفتن راهنمایی هستند. مشاوره آنلاین یا غیرحضوری می‌ تواند بهترین راهکار برای آنان باشد.

مراجع مربوطه برای رسیدگی به اختلافات پرونده‌های مالیاتی کجاست؟

مطابق ماده 244 قانون مالیات‌های مستقیم، مرجع رسیدگی به کلیه اختلافات مالیاتی، به جزء در مواردی که ‌قانون‌ گذار بنا بر دلایلی مرجعی دیگری را درنظر بگیرد. هیات حل اختلافات مالیاتی است. که این هیات از سه نفر با ویژگی‌ های زیر تشکیل می‌شود.

  • یک نفر نماینده سازمان امور مالیاتی کشور
  • یک شخص قاضی اعم از بازنشسته یا شاغل
  • یک نفر نماینده از اتاق بازرگانی و صنایع معادن جمهوری اسلامی یا اتاق تعاون و یا جامعه حسابداری رسمی کشور

نکته: چنانچه قاضی بازنشسته واجد شرایطی در شهرستان‌ ها یا مراکز استان‌ ها وجود نداشته باشد. بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور، رئیس قوه قضاییه یک نفر قاضی شاغل را برای عضویت در هیات اختلافات معرفی می‌کند.

نکاتی که باید در مورد مالیات شرکت‌ ها بدانیم:

چنانچه درآمد مشمولین مالیات مشخصه قطعی با رقم اظهار شده از طرف مودی بیش از 15% اختلاف داشته باشد، علاوه بر تعلق جرایم مقرر که قابل بخشودگی نیست، بلکه تا سه سال بعد از ابلاغ مالیات مشخصه قطعی از هرگونه تسهیلات و بخشودگی‌ های مقرر در قانون مالیات محروم خواهند شد. پرداخت‌ هایی که کارفرمایان با عناوین حق مشاوره یا حق حضور در جلسات و یا حق تدریس و یا حق پژوهش به اشخاص حقیقی غیر از کارکنان خود پرداخت می‌کنند. در صورتی که مشمول پرداخت کسورات بازنشستگی یا بیمه نباشند. باید 10% مالیات سالانه را پرداخت نمایند.

وزرات امور اقتصاد و دارایی این مزیت را در اختیار مودیان قرار داده است که در صورتی که مودی توانایی پرداخت بدهی مالیاتی و همچنین جریمه مالیاتی را به صورت یکجا نداشته باشد، بدهی مربوطه را حداکثر به مدت 3سال تسقیط کنند. مطابق قوانین مودی این حق را دارد که بنا بر ماده 212 قانون مالیات‌های مستقیم، از اداره امور مالیاتی بخواهد که در هر یک از مراحل مختلف وصول و اجرا، حق برخورداری از حداقل معیشت را در چارچوب قوانین گفته شده را داشته باشد.

افرادی که به‌ تازگی شغلی را برپا کرده‌اند موظفند پس از 4 ماه این موضوع را به اداره امور مالیاتی اطلاع دهند، تا بتوانند از معافیت‌ های مالیاتی استفاده کنند. ولی اگر این اطلاع اتفاق نیفتد مودی نه تنها از معافیت مالی برخوردار نمی‌ شود بلکه ملزم به پرداخت جریمه هم می‌ شود. که این مبلغ 10% مازاد بر مالیات‌ شان می‌ باشد.

هزینه مشاوره مالیاتی تلفنی

سـوالات متـداول:

هزینه مشاوره مالیاتی حضوری، آنلاین و تلفنی چگونه است؟

نرخ مشاوران مالیاتی بنا بر تجربه و تخصص مشاور، میزان اهمیت پرونده، نحوه دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری بودن آن متفاوت است. طبیعتاً هزینه گرفتن مشاوره از این افراد نسبت به افراد کم تجربه و با تخصص کمتر، بیشتر می‌باشد. از آنجایی که این امکان وجود دارد که مودیان به خاطر دلایل مختلف، در گرفتن مشاوره مالیاتی تلفنی یا حضوری و آنلاین چشم‌ پوشی کنند. همین کم‌ کاری‌ های مدوام ممکن است به مرور زمان پرونده مالیاتی اشخاص حقوقی یا حقیقی را با جریمه‌ های هنگفتی روبرو کرده باشد. بنابراین نجات مودیان از جرایم مالیاتی متحمل شده، هزینه گرفتن مشاوره از متخصصین مالیاتی را افزایش می‌ دهد. برای اطلاع بیشتر از نرخ مشاوره مالیاتی با شماره 02166127745 تماس حاصل کنید.

چرا نیازمند به استفاده از مشاوره مالیاتی هستیم؟

براساس قوانین و مقررات مالیاتی، تمام فعالان اقتصادی و کسب و کارهای مختلف موظف‌اند، تا جهت عمرانی و بهبود شرایط آبادانی کشور و همچنین تامین هزینه‌ های عمومی مالیات بپردازند. احتمالاً این را هم می‌ دانید که پرداخت مالیات به دو روش خوداظهاری و  روش علی الراس صورت می‌گیرد. که در آن بهترین و شرعی‌ ترین روش برای پرداخت مالیات، روش خوداظهاری است. بدین منظور که خود کسب و کارها و شرکت‌ ها با تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد سالانه خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار بدهند. اما نکته‌ ای که در اینجا حائز اهمیت است این بوده که ممکن است فرد مودی به دلیل نداشتن سواد مالیاتی بالا اظهارنامه را آنچنان که باید و شاید به صورت حرفه‌ ای ثبت ننماید. و همین عدم ثبت صحیح این احتمال را ممکن می‌ کند که مودی موکلف به پرداخت مالیات هنگفتی شود.

کارشناسان ما در کنار شما هستند درخــــواست مشــــاوره رایــــگان
Sina ارسال نظر در تاریخ 2022-05-25 21:47:13

از محتوای مشاوره مالیاتی لذت بردم.

Narges ارسال نظر در تاریخ 2022-05-25 01:17:14

مشاوره مالیاتی آنلاین در مجموعه حسابا با گروه حرفه ای از خدمات خوبشون هست

محمدعلی ارسال نظر در تاریخ 2022-05-24 15:16:07

مشاوره مالیاتی آنلاین در این مجموعه حرفه ای انجام میشه، ممنون از گروه خوبتون

شیما ارسال نظر در تاریخ 2022-05-22 13:55:58

مشاوره مالیاتی آنلاین رو کامل توضیح دادید👌

فاطمه ارسال نظر در تاریخ 2022-05-22 13:44:30

مقاله مشاوره مالیاتی آنلاین جامع و کامل بود سپاس از شما...

فرم ارسال نظرات کاربر