مالیات سوپرمارکت – تکالیف مالیاتی سوپر مارکت ها

تمامی سوپر مارکت‌ها به دلیل عدم آگاهی از مالیات سوپرمارکت - تکالیف مالیاتی سوپر مارکت ها مشمول جریمه‌های غیرقابل تصوری گردیده اند. به همین خاطر ما با راهنمایی و آگاه‌سازی جامعه سوپرمارکت داران از تمامی مالیات‌هایی که باید پرداخت کنند و اینتاکد سوپرمارکت‌ها و تشکیل پرونده مالیاتی آن‌ها دیگر جلوی جریمه شدن و به زیان رسیدن کسب و کارتان را خواهیم گرفت.

مالیات سوپرمارکت – تکالیف مالیاتی سوپر مارکت ها

در ان مقاله به صورت جامع از مالیات سوپرمارکت و تکالیف مالیاتی سوپر مارکت‌ها گفته شده است:

معافیت مالیات سوپرمارکت‌ها

سوپرمارکت‌ها سالانه تا سقف سود ۳۵۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال معاف از مالیات کارتخوان هستند. به این معنی که اگر حداکثر اختلاف درآمد و جمع خریدها و هزینه‌های سوپرمارکتتان ۳۵۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال شود معاف از پرداخت مالیات کارتخوان هستید.
و اگر سود اکتسابی سالانه بیش از این رقم شود به صورت پله‌ای می‌بایست مالیات محاسبه و پرداخت شود.

محاسبه مالیات سوپرمارکت‌ها

بعضی از شوپرمارکت‌ها که هنوز پرونده مالیاتی خودشان را در اداره امور مالیاتی تشکیل نداده‌اند و تعداد زیادی از صاحبان سوپرمارکت هم اطلاعات درستی درباره نحوه محاسبه مالیات خودشان ندارند. توجه داشته باشند:

نداشتن اطلاعات دقیق درباره قوانین مالیاتی می‌تواند هزینه‌ها و جرائم سنگینی را به بار آورد. قدم اول برای پرداخت مالیات توسط صاحب سوپرمارکت این است که اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی کند. برای تشکیل پرونده مالیاتی، قدم اول این است که به اداره امور مالیاتی منطقه خودتان رجوع کنید.

 

 

 

طبقه بندی مالیاتی سوپرمارکت‌ها

صاحبین مغازه‌های سوپرمارکت و صاحبان مغازه‌ها باید انتخاب کنند که در کدام طبقه مالیاتی می‌خواهند قرار گیرند.
طبق قانون مالیات‌های مستقیم سه طبقه مالیاتی وجود دارد که طبقه دوم و سوم تکالیف مالیاتی سبک‌تر و کمتری نسبت به مؤدیان که در طبقه اول هستند دارند.

 عموماً سوپرمارکت‌ها در طبقه سوم مالیاتی قرار دارند.
 طبقه مالیاتی خودتان را با دقت زیادی انتخاب کنید زیرا بعد از انتخاب طبقه مالیاتی تا سه سال حق تغییر طبقه مالیاتی خود را ندارید.مشاوران مالیاتی حسابا کنار شما هستند تا خدمات مالیاتی و حسابداری شما را برایتان شفاف سازی کنند تا دیگر هیچ‌گونه جربمه مالیاتی ناشی از بی اطلاعیتان پرداخت نکنید.
تنها کافیست با شماره ۶۶۱۲۷۷۴۵-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.


کلام آخر

تمامی سوپر مارکت‌ها به دلیل عدم آگاهی از مالیات سوپرمارکت – تکالیف مالیاتی سوپر مارکت ها مشمول جریمه‌های غیرقابل تصوری گردیده اند.
به همین خاطر ما با راهنمایی و آگاه‌سازی جامعه سوپرمارکت داران از تمامی مالیات‌هایی که باید پرداخت کنند و اینتاکد سوپرمارکت‌ها و تشکیل پرونده مالیاتی آن‌ها دیگر جلوی جریمه شدن و به زیان رسیدن کسب و کارتان را خواهیم گرفت.

و در آخر منتظر پاسخگویی به تمامی سوالات شما از طریق تلفن ۶۶۱۲۷۷۴۵-۰۲۱ و یا دیدگاه‌تان هستیم.
اگر هیچ‎‌گونه اطلاعی از انواع مالیات‌هایی که مشمول هستید؛ ندارید تنها کافیست از طریق سایت درخواست خدمات مالیاتی و حسابداری خود را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب