پلمپ دفاتر قانونی سال ۱۴۰۳

باتوجه به تغییرات دریافت دفاتر قانونی و محدوده کوتاه زمانی دریافت آن به روش جدید پلمپ دفاتر قانونی سال 1403 می‌پردازیم، باما همراه باشید.

پلمپ دفاتر قانونی سال ۱۴۰۳

پلمپ دفاتر قانونی سال ۱۴۰۳ باتوجه به تغییرات دریافت دفاتر قانونی و محدوده کوتاه زمانی دریافت آن به روش جدید می‌پردازیم، باما همراه باشید.

دفاتر قانونی چیست و کاربرد آن چیست؟

از سال ۱۳۱۱ در قانون تجارت ایران، چهار دفتر نام برده شده است:

   1. دفتر روزانه

   1.  دفتر دارایی

   1.  دفتر کل

   1.  دفتر کپیه

  امروزه تنها تهیه دفاتر روزانه و کل، از نظر قانونی ضروری است.

  تکمیل دفاتر تجاری، مختص شرکت ها نبوده و اشخاص تاجر که شرکت ندارند نیز موظف به تهیه آن هستند.

  عدم تهیه این دفاتر برای مدیران و شرکت ها، عواقب خطرناک حقوقی و مالیاتی را به همراه خواهد داشت زیرا این دفاتر، اسنادی هستند که در دعاوی بین  تاجر و غیر تاجر و همچنین در اداره مالیات، دارای اهمیت زیادی هستند.  جهت اطلاعات بیشتر یا سفارشات تهیه دفاتر و تحریر آن با شماره ۶۶۱۲۷۷۴۵-۰۲۱ تماس بگیرید.  چگونه پلمپ دفاتر سال ۱۴۰۳ تهیه کنیم؟

  از اردیبهشت سال ۱۴۰۲ طریق تهیه دفاتر قانونی تغییر یافته و می‌بایست جهت تایید درخواست پلمپ دفاتر قانونی مراحل زیر صورت گیرد:

    • در سایت https://irsherkat.ssaa.ir وارد بخش پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی می شویم و مرحله به مرحله براساس آخرین آگهی تغییرات اطلاعات را وارد می نماییم.

    • در مرحله آخر می‌بایست از امضای الکترونیک استفاده شود که از دو طریق سخت افزاری و یا نرم افزاری می‌توان از آن استفاده نمود.

   مراحل امضای الکترونیک(دفاتر قانونی سال ۱۴۰۳)

     1. وارد لینک سایت  کانون سردفتران و دفتر یاران Https://notary-news.ir/?p=9339می‌شویم.

     1. وارد اینجا شده و نرم‌افزار کلید ثبت را دانلود و نصب می‌کنیم. 

     1. وارد برنامه شده و کد ملی و شماره موبایل که در اظهارنامه پلمپ دفاتر هست را وارد می‌کنیم.

     1. کد احراز هویت رو وارد کرده و یک رمز کاربری شامل اعداد انتخاب و تکرار می‌کنیم و یک رمز مدیریتی که شامل اعداد و حروف انگلیسی باشد انتخاب و تکرار می‌نماییم.

     1. اطلاعات متقاضی اظهارنامه پلمپ دفاتر را تکمیل و مشخصات ثبت شده را چک و تایید می‌کنیم.

     1. سپس وارد درگاه بانکی شده و اطلاعات کارت را وارد کرده و مبلغ را پرداخت انجام می‌شود.

     1. احراز هویت خود را انجام داده و یک عکس سلفی از خود گرفته و ثبت شود.

     1. ادامه احراز هویت خود را انجام داده  و جمله ای که مشخص شده را خوانا وشمرده خوانده می‌شود و در نهایت ثبت نام تکمیل می‌شود.

    وارد سامانه ثبت من شوید https://my.ssaa.ir/usr/login و کد ملی و رمزی که براتون ارسال شده را وارد کنید و ادامه فرایند درخواست خود به اتمام رسانید.     

    شماره روابط عمومی اداره ثبت شهرکتها

     

    جهت پاسخ به سوالات شما جهت امضای الکترونیک

    ۰۲۱-۵۹۲۷۸۰۰۰

     

     


    9 پاسخ

    1. سلام وقت بخیر . اگه بخوام طی همین چند روز دفاتر ۱۴۰۲ هم سفارش بدم روند همینجوری هست ؟ . یعنی دیگه نیازی نیست به اداره پست مراجعه کنیم ؟

     1. سلام وقت بخیر

      دیگه نیازی به مراجعه به اداره پست و ارسال مدارک از طریق اداره پست نیست.

      زمانی که پیغام ((ارسال مدرک شده)) را سیستم بهتون داد یکی دو روز گزینه پرداخت میاد و میتونید پرداخت رو انجام بدید و منتظر رسیدن دفاترتون باشید.

    2. سلام راهنمای من درخصوص پلمپ دفاتر خانم جان زاده عزیز بودن -خانم فوق العاده پرحوصله و خوش اخلاق و خیلی قشششنگ راهنمایی کردن-ممنون که هستید

    3. درود بر شما، من امضای الکترونیک را برای پلمپ دفاتر انجام داده ام، ولی یک هفته است که وقتی پی گیری می کنم، یک صفحه که قسمت پایین آن خالی است و در مقابل وضعیت نوشته شده: “ارسال مدارک شده” ظاهر می شود و از من هزینه ی پلمپ را نمی خواهد. خواهشمندم راهنمایی کنید چه کاری باید بکنم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    فهرست مطالب