حسابداری استارتاپ ها
5/5 - (5 امتیاز)

استارتاپ به لاتین Startup یا Start-up یه معنی شرکت نوپا و تازه تاسیس می‌باشد. به زبان ساده استارتاپ کسب و کاری نوپا است که با ارائه راه حل های خلاقانه به رفع نیاز به سرعت رشد کرده و به درآمد بالایی می‌رسد. این مشاغل ریسک پذیری بالایی دارند و نوعی کارآفرینی محسوب می‌شوند که حتی احتمال عدم موفقیت برای آنها موجود است.

استارت آپ ها دارای 2 مشخصه یعنی مقیاس پذیری و تکرار پذیری هستند. مقیاس پذیری یعنی اینکه بتوان مدل درآمد را با افزایش نیروی انسانی و منابع مالی توسعه دارد تا بتوان ارزش افزوده بسیاری را برای کسب و کارها ایجاد نمود. تکرار پذیری یعنی اینکه بتوان مدل در آنها را به طور مداوم تکرار کرد و در هر تکرار هم بتوان آن را به تولید انبوه رساند. بنابراین تمام کسب و کارها اگر این دو مشخصه را سرلوحه کار خودشان قرار دهند، می‌توانند کسب و کار خود را رشد دهند.

حال که با مفهوم استارت آپ آشنا شدید، در ادامه موسسه حسابداری حسابا به شما می‌گوییم چگونه یک استارتاپ راه اندازی کنید و حسابداری استارتاپ ها آن را به چه کسانی بسپارید!

چگونه استارتاپ راه ‌اندازی کنیم ؟

نکته مهمی که در ابتدا باید بگوییم این است که پیش از راه اندازی کسب و کار باید توجه کنید که آن شغل فرآیند ریسک پذیری را دارد. یعنی اگر محصول و خدمتی را ارائه می‌کنید، در صورتی که آن چیز مورد نیاز یک جامعه نباشد، قطعاً با شکست مواجه خواهید شد.

پس با توجه به اینکه راه اندازی و هدایت کسب و کاری ممکن است لذت بخش باشد، ولیکن باید بدانید که تلاش در برهه اول کمک فراوانی به شما خواهد کرد تا بتوانید با بحران ها و مسائل پیش رو آنها را پشت سر بگذارید. در قدم بعدی اگر متوجه شدید که یک کسب و کار را مدیریت کنید، می‌توانید شروع به ایده پردازی کنید. مراحلی که در راه اندازی یک استارت آپ موردنیاز شماست عبارت است از:

  1. ایده پردازی
  2. پیدا کردن تیم
  3. جذب سرمایه

ایده پردازی یعنی اینکه، در وهله اول باید به به دنبال یک ایده بکر که قابل اجراست، بپردازید. در این صورت است که استارتاپ شما موفقیت را به دنبال خواهد داشت. پس جستجو کنید که اقشار جامعه چه نیازهایی دارند؟ آیا برای آن نیازها راه حلی وجود دارد؟ آیا نیاز اساسی مردم طوری هست که بتوانید آنها را حل کنید؟

گام بعدی برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا، پیدا کردن یک هم تیمی قابل اطمینان و پرتلاش است. یک هم تیمی یا شریک می‌تواند در کاهش هزینه های کسب و کارتان کمک فراوانی کند و حتی قدرت را هم افزایش دهد.

استارت آپ های حسابداری

چرا حسابداری استارت آپ مهم است؟

اگر که کسب و کاری راه اندازی کرده اید، به شما تبریک می‌گوییم، هدف اصلی شما به عنوان صاحب کسب و کار، فروش خدمات و کالا است. پس اگر پرداخت آنها را ثبت نکنید، چگونه متوجه می‌شوید که مشتریانتان چه زمانی و چه مبلغی را به شما پرداخت کرده اند؟ اگر هزنیه هایتان را پیگیری نکنید، چگونه میتوانید در آخر سال از مالیات کم کنید؟ به همین علت است که حسابرسی و حسابداری استارتاپ ها امری کاملاً ضروری است.

مدیریت یک کسب و کار برحسب نتیجه پایانی است. موفقیت راه اندازی شما مبنی بر مدیریت کارآمد بودجه، اصلاح استراتژی های مالی، امری ضروری است. شیوه حسابداری موثر و مدیریت مالی خوب منجر به بازده سرمایه گذاری برای سهامداران و صاحبان مشاغل خواهد شد.

شروع کسب و کار جذاب است و زمینه هایی همانند گسترش محصول، گردآوری کمک مالی و غیره توجه همگان را به خود جلب میکند. حسابداری یکی از دغدغه های مهم کارآفرینان به شمار می‌رود. حسابداری میتواند سلامت مالی کسب و کار و استارت آپ را فراهم آورد.

استارتاپ ها پتانسیل رشد بسیاری را دارند و باید گزارش مالی دقیقی را داشته باشند تا بتوانند از آنها برای مدیریت و گردش پول کسب و کار خود استفاده کنند. داشتن منابع مالی دقیق در مراحل اولیه و در حال سرمایه گذاری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. البته که تمام ایده های نو نمیتوانند که بدون بودجه مالی، شغلی را زنده نگه دارند. پس نتیجه می‌گیریم که حسابداری برای موفقیت هر استارتاپ و کسب و کاری امری ضروری و مهم است.

مزایای حسابداری کسب و کارهای نوپا

  • فرآیند حسابداری به صاحبان مشاغل کمک میکند تا در یک نگاه ببینید در کجا قرار دارند و عملکرد مالی آنها چگونه است
  • این نوع حسابداری به کسب و کارها کمک میکند تا فعالیت های گذشته و وضعیت فعلی خودشان را درک کنند و برای آینده برنامه ریزی صحیحی داشته باشند
  • حسابداری کسب و کارهای نو پا کمک میکند تا بدهی های خود را برای کالاهای تولید شده و خدمات ارائه شده پیگیری نمایند
  • صاحبان کسب و کارهای کوچک و همچنین استارتاپ ها از حسابداری مالی برای انتقال اطلاعات خارجی به سازمان هایی که از اطلاعات مالی شرکتی استفاده میکنند (بانک ها، سرمایه گذاران آینده، شرکت لیزینگ) بهره ببرند.
  • صاحبان مشاغل کوچک امکان دارد از اطلاعات حسابداری مالی برای تجزیه و تحلیل رقبا و بررسی فرصت های سرمایه گذاری استفاده کنند

شاید برایتان مفید باشد: حسابداری شرکت های لیزینگ

خدمات حسابداری استارتاپ

خدمات حسابداری استارتاپ

برای اینکه با تاسیس و راه اندازی ایداه ای جدید بتوانید انرژی و وقت خود را برای جلو بردن اهدافتان بگذارید، باید یک برنامه ریزی دقیقی را برای خود تنظیم کنید. البته برنامه ریزی دقیق و مناسب نیازمند تجربه دارد. مدیران استارتاپ های بزرگ و کوچک باید بتوانند امور تخصصی و تقسیم وظایف را مدیریت کنند و استراتژی های دقیق و درستی را برای برخورد با مشکلات داشته باشند

رسیدگی به امور مالی و حسابداری کارکنان و شرکت های نوپا، به صورت تخصصی انجام خواهد شد. بدین صورت است که دیگر در آینده مشکلات مالی سر راه شما قرار نخواهد گرفت. چنانچه برای رسیدگی به امور حسابداری شرکت ها از افراد متخصص کمک بگیرید، میتوانید زمان بسیاری را روی اوامر تخصصی و اهداف شغلیتان در نظر بگیرید تا پیشرفت چشمگیری نصیب شما شود. اگر برای رسیدگی به امور حسابداری شرکت خود از افراد متخصص کمک بگیرید زمان بیشتری برای تمرکز روی کار های تخصصی خود خواهید داشت و پیشرفت بیشتری عاید شما میشود.

حسابداری استارت آپ ها چگونه انجام می شود؟

فرض میکنیم که در حال حاضر شما یک استارتاپی راه اندازی کرده اید تمامی استارتاپ ها مانند دیگر واحدهای کسب و کاری نیاز به حسابداری دارند. هنگام راه اندازی واحد کسب و کارهای مانند، شرکت تولیدی، خدماتی، واحد تجاری و … در ابتدای تاسیس، استخدام و جذب نیروهای حسابداری، دفتردار، تکمیل و … را برای کامل کردن واحد خودشان الزامی می‌دانند. با گذشت زمان از تاسیس استارتاپ، می‌توانید برای گسترش کسب و کارتان و برخورد با مسائل مالی همچون تسهیلات، برنامه ریزی مالی و … از یک کارشناس و یا مشاوره مالی راهنمایی بگیرید.

راه های موفقیت در استارتاپ

راه های موفقیت در استارتاپ

شناخت قوانین مربوط به کسب و کار برای مدیریت امور حسابداری استارتاپ

هنگام حسابداری تجارت و کسب و کار و مدیریت امور حسابداری باید قوانین مربوطه را به طور بشناسید. باید اهمیت برخی مسائل را بدایند. با جواب برخی از سوالاتی مانند چه زمانی نیاز به ثبت مالیات است؟ اطلاعات موردنیاز برای ثبت درآمد و هزینه ها چیست؟ و … آشنایی داشته باشید

هزینه تجاری و شخصی را جدا نگهداری کنید

یعنی اینکه باید جریانات نقدی استارت آپ را جدا از جریان مالی خود نگهداری کنید. پس باید یک حساب بانکی جدا برای کسب و کار خودتان راه اندازی کنید.

هزینه ها را مدیریت کنید

یکی از مسائل مهم در استارتاپ ها، نظارت دقیق و منظم بر روی هزنیه هاست. هزینه هایی مانند لوازم التحریر اداری، ناهار تیمی، رفت و آمد و … میتواند بر روی هزنیه های شما تاثیر بگذارند. پس بهتر است از یک کارت اعتبار تجاری برای پرداخت هزینه های مربوط به استارتاپ خود و پیوند آن با نرم افزار حسابداری استفاده کنید. با استفاده از کارت اعتباری میتوانید جریانات مالی خودتان را ردیابی کنید و با حسابداری دقیق هم در هزینه ها صرفه جویی به عمل بیاورید.

استفاده از یک نرم افزار حسابداری ابری

چنانچه بر روی مسائل مالی آگاهی ندارید و مدیریت آن هم به عهده شما نیست، می‌توانید از یک نرم افزار حسابداری آنلاین استفاده کنید. این نرم افزارها به شما کمک می‌کنند تا درآمد و هزینه ها را مدیریت کنید. همچنین گزارشات مفصل و کاملی را درباره سلامت مالی استارتاپ به شما ارائه میکند که این امر موجب بهبود کارایی کسب و کارتان خواهد شد.

استخدام حسابدار در استارتاپ

استخدام حسابدار در استارتاپ

برای رشد استارتاپ باید یک حسابدار استخدام کنید. حسابداران حرفه ای حتی برای زمان کوتاهی در هفته و ماه، نقش موثری در رشد و موفقیت استارتاپ دارد. یک حسابدار حرفه ای میتواند امور مالی را با دقت بررسی کند، درباره کاهش هزینه ها راهکاری ارائه دهد، با پیدا کردن شکاف های مالی در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

پیگیری دقیق حقوق و دستمزد کارکنان

کارمندان یک استارتاپ، مایل به این هستند که اضافه کاری کنند تا به اهداف کسب و کار خود برسند. پس پرداخت دقیق حقوق آنها ضروری است و باید به آن توجه بسیاری داشت. حسابداران در این زمینه میتواند به شما کمک کند تا حقوق و دستمزد کارکنان را محاسبه کنید.

مدیریت جریان های نقدی

به این امر باید توجه خاصی داشت، چرا که بیشتر مشاغل به علت ضعف جریان های نقدینگی دچار شکست می‌شوند. اگر که قسط وام در موعد مقرر پرداخت نشود، اگر کاری موجب درآمد زایی نشود، دچار مشکلات نقدینگی می‌شوید. برای جلوگیری از نقدینگی باید پس انداز داشته باشید تا فرصت سرمایه گذاری را از دست ندهید.

 تعیین اهداف آینده

برای استارتاپ باید اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی را تعیین کرد. اگر اهداف قابل اندازه گیری هفتگی، ماهانه و فصلی را معین نکنید، مسلماً موفق نخواهید شد.

در نتیجه…

حسابداری استارتاپ ها (startup) شامل نگهداری سوابق تراکنش مالی و بررسی امور مالی برای شناخته شدن فرصت رشد میباشد. استخدام حسابدار باعث سازماندهی، افزایش بهره وری، تامین مالی، مدیریت هزینه ها، شناسایی ریسک ها می شود. بنابراین استخدام حسابدار در استارتاپ در مورد چگونگی دستیابی شما به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت کمک می کند.

کارشناسان ما در کنار شما هستند درخــــواست مشــــاوره رایــــگان
مشاهده آرشیو مقـــــالات مرتبـــــط
خدمات حسابداری و حسابرسی
حسابداری شرکت های لیزینگ

لیزینگ چیست؟ مفهوم lease یعنی اجاره دادن و کرایه کردن که در عمل ویژگی آن این است که حق مالکیت مورد اجاره در دست موجر و حق استفاده هم در اختیار مستاجر قرار دارد. در واقع لیزینگ نوعی توافقنامه است که مابین موجر و مستاجر استفاده می‌شود. این توافقنامه با شرایط معین در مدت معلوم […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
حسابداری استارتاپ + راه های موفقیت در استارتاپ ها

استارتاپ به لاتین Startup یا Start-up یه معنی شرکت نوپا و تازه تاسیس می‌باشد. به زبان ساده استارتاپ کسب و کاری نوپا است که با ارائه راه حل های خلاقانه به رفع نیاز به سرعت رشد کرده و به درآمد بالایی می‌رسد. این مشاغل ریسک پذیری بالایی دارند و نوعی کارآفرینی محسوب می‌شوند که حتی […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
حسابداری شرکت های دانش بنیان

حسابداری شرکت های دانش بنیان نقش مهمی برای مدیران این نوع شرکت ها دارد. دانش بنیان به شرکت هایی گفته می‌شود که سرمایه اصلی آنها دانش و تخصص است. آنها یک ایده جدید اشتغال زایی ایجاد می‌کنند و برحسب تعرفه هایی شامل معافیت هم خواهند شد. اکثر صاحبان شرکتهای دانش بنیان به ابزاری قدرتمند برای […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
پلمپ دفاتر قانونی 1401

پلمپ دفاتر قانونی 1401 پیش از نوشتن مطلب باید توسط اداره ثبت پلمپ شوند. این نوع دفاتر شامل دفتر کل، دفتر روزنامه، دفتر کیپه، دفتر دارایی می‌شود. پلمپ دفاتر بیشتر برای پیشگیری از وارد کردن اطلاعات اشتباه و غلط مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی و صاحبان کسب و کارها باید نسبت به […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
چگونه دفاتر قانونی بنویسیم

چگونه دفاتر قانونی بنویسیم؟ نحوه نوشتن دفتر کل و دفتر روزنامه را در این مقاله بیاموزید. در صورت هرگونه مشکل می‌توانید یا با موسسه حسابداری حسابا تماس بگیرید و یا در قسمت کامنت ها سوالات خود را مطرح کنید. 02166127745? مطابق ماده 6 قانون تجارت، 4 نوع دفتر حسابداری وجود دارد: دفتر کیپه: دفتری است […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
نکات مهم در تحریر دفاتر قانونی

نکات مهم در تحریر دفاتر قانونی که بسیار مهم هستند و باید به آنها توجه خاصی داشت. از دغدغه هایی که حسابداران و دیگر افراد و مدیران، اشتباه در نوشتن دفتر قانونی است که با سهل انگاری، خستگی، بی تجربگی انرژی و زمان زیادی را صرف کنند. در این مقاله نکات مهی را در رابطه […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
حسابرسی بیمه

حسابرسی بیمه تامین اجتماعی رسیدگی به اسناد و مدارک کارفرمایان و دفاتر قانونی شرکتهایی که پرونده و کد کارگاهی در تامین اجتماعی دارند، توسط سازمان حسابرسی بیمه تامین اجتماعی “حسابرسی بیمه تامین اجتماعی” نام دارد. این نوع حسابرسی بخشی از خدمات حسابرسی است. در این نوع حسابرسی، تمام اسناد مالی کارگاه‌های که مربوط به حساب […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی به این منظور انجام می‌شوند تا تمام عملیات مالی و مدارک مربوط به آنها را مورد بررسی قرار دهند و بتوان از هرگونه مغایرت در مدارک جلوگیری به عمل آورد و چاره ای برای آنها اندیشید. تعریف حسابرسی خدمات حسابرسی نوعی نیاز برای اقتصادی شرکت ها است و مدیران می‌توانند نقدینگی آنها را […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
تهیه گزارش حسابرسی شرکت ها

گزارش حسابرسی شرکت ها جهت دسترسی برای صاحبان سهام به گزارشات گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی کشور ایران، گزارشات تفسیری، اطلاعات و حسابرسی صورت های مالی شرکت ها و همچنین تصمیمات مجمع سالیانه ایجاد می‌شوند. صورت حساب مالی از مهمترین قسمت‌هایی است که در فرآیند گزارش مالی ایجاد می‌شوند. این نوع گزارشات شامل صورتهای مالی تلفیق […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
انواع حسابرسی مالی

حسابرسی مالی نوعی ارزیابی از گزارشات مالی سازمان هاست. اصول حسابرسی مالی بدین صورت است که به مدیران اطمینان می‌دهد که صورتهای مالی کامل هستند و به طور دقیق ارائه می‌شوند. ممیزی عملکرد حسابرسی وارسی اظهارات مالی شرکتها و ارائه گزارشات توسط یک حسابرسی می‌باشد. پس از بررسی، یک گزارش حسابرسی به دست می‌آید که […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
تاثیر ارز دیجیتال در حسابداری

تاثیر ارز دیجیتال بر حسابداری از جمله مباحثی است که حسابداران با آن بسیار سر و کار دارند. حسابداری ارزهای دیجیتال از موضوعات جدید در دنیای حسابداری است. ارز دیجیتال و حسابداری آن کاربردهای بسیاری را در آینده نیز خواهد داشت. ارزهای دیجیتال از انواع مختلفی تشکیل شده و طبق کارایی که دارند در دسته […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
تاسیس شرکت حسابداری + شرایط و مراحل

تاسیس شرکت حسابداری به چه صورتی است؟ ثبت شرکت حسابداری چه مراحل و شرایطی دارد؟ در این مقاله تمام سوالات مربوط به ثبت شرکت را مورد بررسی قرار می دهیم. شرکت حسابداری چیست؟ به شرکتی می‌گویند که به صورت کاملاً تخصصی انواع خدمات حسابداری را ارائه می دهند و همچنین این شرکت ها امور حسابداری […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
اعزام حسابدار تهران و شهرستان ها

اعزام حسابدار با تجربه و مجرب با دیدی آگاهانه موجب می شود مدیران یک شرکت بتوانند امور مالی و مالیاتی خود را با بهترین اهداف پیش ببرند. همچنین مدیران می توانند تمرکز بسیاری رو دیگر امور خود داشته باشند. امروزه با توجه به پیشرفت علم رشته و شغل حسابداری دچار تغییرات بسیاری شده است، و نیاز […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
انجام حسابداری شرکت ها

خدمات حسابداری و حسابرسی
خدمات حسابداری

حسابداری بخش مهمی از اداره کسب و کارهای کوچک و بزرگ محسوب می‌شود. یکی از اصلی‌ترین استفاده کاربردهای استفاده از خدمات حسابداری، افزایش سودآوری است. حسابداران حرفه ای می توانند با مشاوره به کسب و کارهای نوپا و کوچک در مورد سرمایه گذاری استقرار مالی را با بهترین شکل انجام دهند. در نتیجه انتخاب بهترین […]

خدمات حسابداری و حسابرسی
حسابداری آنلاین چیست (حسابداری ابری)

حسابداری آنلاین چیست؟ خدمات حسابداری آنلاین  امروزه بسیار در بین حسابداران محبوب شده و نام آن ها به گوش می رسد. اگر که تا به امروز این اصطلاحات را نشنیده اید و با آن ها آشنایی ندارید، توصیه می شود تا انتهای این مقاله با موسسه خدمات مالی و حسابداری همراه باشید، تا با این […]

فرم ارسال نظرات کاربر