خدمات حسابداری

خدمات حسابداری


حسابداری بخش مهمی از اداره کسب و کارهای کوچک و بزرگ محسوب می‌شود. یکی از اصلی‌ترین استفاده کاربردهای استفاده از خدمات حسابداری، افزایش سودآوری است. حسابداران حرفه ای می توانند با مشاوره به کسب و کارهای نوپا و کوچک در مورد سرمایه گذاری استقرار مالی را با بهترین شکل انجام دهند. در نتیجه انتخاب بهترین شرکت خدمات حسابداری می تواند برای کسب و کارها مسئله ای مهم و بزرگ محسوب می شود. در عرضه انواع خدمات حسابداری کلیه امور مالی اشخاص رسیدگی خواهد شد و نواقص حساب، تجزیه و تحلیل حساب مالی و دیگر موارد بررسی و صورت می گیرد.


خدمات حسابداری

حسابداری یک کارکرد و عملکرد مهم تجاری به شمار می رود. شرکت حسابداری، با ارائه خدمات حسابداری به مجموعه های اقتصادی متعددی کمک کرده تا آن ها را در مسیر پیشرفت قرار دهد. خدمات حسابداری مربوط به فعالیت های امور مالی می شود. این نوع خدمات با تکمیل کردن دفاتر مالی آغاز خواهند شد و با هدف تهیه صورت های مالی و گزاراشات مالی و تهیه ترازنامه و … ادامه پیدا می کند. در واقع خدمات حسابداری گزارشی از کارکرد شما در یک بازه زمانی را ارئه می دهد.

حسابداری صحیح و صریح به عملکرد پیوسته کسب و کار و مشاغل می تواند کمک بسیار خوبی کند. بنا بر این موضوع حسابداری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. خدمات حسابداری صحیح برای مشاغل بزرگ و کوچک امری ضروری می باشد. چرا که چنین خدماتی به افراد کمک می کند تا کسب و کارهای خودشان را در هدایت پرداخت های متعدد، پیشرفت مالی و همچنین هزینه های بازرگانی حفظ کنند.

برخی از ویژگی های معمول خدمات حسابداری

 • ویژگی های معمول خدمات حسابداری
 • تهیه صورت‌های مالی
 • گزارشات مالی
 • پیش بینی جریان نقدی
 • مصالحه بانکی
 • پردازش حقوق
 • حسابهای دریافتنی
 • حسابهای پرداختنی
 • مدیریت هزینه و دارایی
 • ارزیابی و ردیابی رشد درآمدها
 • مدیریت سوابق مالی
 • برنامه ریزی‌های مالیاتی
 • و…

۳ مزیت دریافت خدمات حسابداری

 • مدیریت سرمایه کسب و کارها در جهت پیشرفت
 • اطلاع داشتن از وضعیت اقتصادی کسب و کارها توسط مدیران
 • در امور مالی هماهنگی به وجود می‌آید

انجام امور حسابداری مالیاتی

انجام امور حسابداری مالیاتی

 • خدمات کنترل کننده مالی
 • حسابرسی حسابداری
 • مصالحه بانکی
 • حساب پرداختنی
 • حساب دریافتنی
 • حسابداری حقوق و دستمزد

از جمله انواع خدمات حسابداری در تهران حسابا

انجام امور حسابداری شرکت ها

حسابداری شرکت ها به مدیران و واحد تجاری کمک می کند تا تفسیر کامل و جامعی از تمام معاملات، حساب و کتاب شرکتها را در اختیار خود داشته باشند.

خدمات بستن حساب و تهیه و تنظیم صورت های مالی

بعضی از صورت های مالی که توسط واحدهای حسابداری قابل انجام است عبارتند از: تهیه صورت سود و زیان، ترازنامه، صورت وجوه نقد، صورت سود و زیان جامع. بستن حساب ها در پایان دوره مالی، فرایندی است که در پایان هر دوره مالی و پس از تهیه صورت‌های مالی اتفاق می‌افتد. 

خدمات تهیه و ارسال صورتهای مالی

تهیه و تنظیم صورت های مالی از فرآیند و اجزای مهم در حیطه حسابداری شرکتها و موسسات به شمار می رود. در حقیقت صورت های مالی وضعیت شرکت را از لحاظ مالی نشان می ‌دهند. یعنی مشخص می کند که میزان درآمد و هزینه کلی شرکت ها چه قدر است!

خدمات ثبت اسناد حسابداری

ثبت اسناد حسابداری برای جلوگیری از تغییرات و دستکاری ها در اسناد حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نگهداری از اطلاعات مالی سازمان ها و شرکت ها، دارای اهمیت ویژه ای است. پس می توان گفت یکی از ابزارهای مهم برای نگهداری اطلاعات مالی، اسناد حسابداری است.

خدمات حسابداری در تهران

خدمات اعزام نیروی حسابدار

با اعزام نیروی حسابدار می توان دید مثبت و آگاهی مناسب امور مالی و مالیاتی را پیش برد. در چنین شرایطی تمرکز روی پیشرفت امور مختصی قرار می گیرد.

خدمات تهیه دفاتر قانونی

تحریر دفاتر قانونی یا مالی به عنوان یک ابزار اصلی و مهم کار حسابداران معرفی می شود که تمام اطلاعات ثبت شده در اسناد حسابداری بعد از اثبات مدیریت به این نوع دفاتر انتقال پیدا می کند.

خدمات تهیه صورت معاملات فصلی و ارسال گزارشات

صورت معاملات فصلی یا گزارشات فصلی مطابق ماده ۱۶۹ به معنای ثبت، ارسال اطلاعات خرید و فروش و ارائه اطلاعات صادرات و واردات و حمل و نقل و اجاره مرتبط به یک فصل می باشد.

خدمات تهیه ترازنامه

ترازنامه حاوی گزارشاتی از دارایی‌ ها، بدهی ‌ها، حقوق سرمایه گذاران در یک تاریخ مشخص است. ذینفعان شرکت ‌ها با این گزارش می ‌توانند اطلاعاتی در مورد ماهیت و چیستی و مبالغ سرمایه گذاری ‌ها در منابع بستانکاران و حقوق مالکان در شرکت به دست آورند بیاورند.

همچنین حسابا انواع خدمات حسابداری دیگری را ارائه می‌کند. پس انجام خدمات امور مالی و حسابداری در زمینه های متعدد به طور کامل در این موسسه قابل انجام است. برای دریافت و استعلام هزینه خدمات حسابداری در کوتاه ترین زمان می‌توانید با شرکت حسابداری حسابا تماس حاصل فرمایید.

۰۲۱۶۶۱۲۷۷۴۵?

چرا کسب و کارها به خدمات حسابداری نیازمند هستند؟

اداره یک کسب و کار و یا شرکتی نیازمند انجام حسابداری است. چرا که خدمات حسابداری حرفه ای می‌تواند خطا و اشتباهات را به مرور کم کند، کارایی و کیفیت را افزایش دهد، همچنین به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا با تصمیمات مناسب سرمایه گذاری های هوشمندانه ای را انجام دهند.

انواع حسابداری

انواع خدمات حسابداری

حسابداری مالی

فرآیندی برای تحلیل معاملات تجاری و تهیه صورتهای مالی می‌باشد که نشان دهنده سلامت و موقعیت مالی شرکت است. در حسابداری مالی به تمام فعالیت‌های مالی ثبات داده می‌شود و فعالیت ها در قالب گزارش ارائه خواهند شد. همچنین به جزئیات فعالیت اقتصادی که در سازمان صورت گرفته است توجه ویژه ای می‌شود.

حسابداری بهای تمام شده

در حسابداری صنعتی یا همان بهای تمام شده وظایفی همچون جمع آوری اطلاعات مرتبط با هزینه، محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات، ارائه روش کاهش بهای تمام شده تولیدات وجود دارد. همچنین شامل حسابداری مدیریت می‌شود که بخشی از حسابداری مالی است.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله حسابداری بهای تمام شده را مطالعه کنید.

حسابداری عمومی

کامل ترین نوع حسابداری می‌باشد که حسابداران در خدماتی مانند تجزیه و تجلیل مالی و خدمات مدیریت حساب‌ها تخصص جامع و کاملی دارند. شناسایی خطا و مشکلات مالی، جبران خسارات کارکنان و ساخت و ایجاد سیستم حسابداری و … جزئی از وظایف حسابداران است. در حقیقت حسابدار به عنوان شخص ثالث عمل می‌کند و صورت مالی شرکتی را نیز بررسی و وارسی می‌کند. حسابدار عمومی وظیفه تهیه صورتهای مالی را دارد که در نهایت مشتریان خود را از وضعیت مالی و جریان نقدینگی شرکت، مطمئن می‌سازد.

حسابداری دولتی

خدماتی برای نهاد دولتی است که حسابدار مطمئن می‌شود که درآمد و هزینه‌ها مطابق قانون است. از دیگر وظایف حسابداران دولتی مسئول مدیریت دارایی دولت و ایجاد بودجه هاست. در واقع می‌توان گفت مجموعه کارهایی است که یک شخص حسابدار دولتی، اسناد مالی را برای ارائه به دولت بررسی می‎‌کند.

حسابداری مدیریت

مراحلی است که به اندازه گیری، پردازش، تجزیه و تحلیل، طبقه بندی اطلاعات مورد استفاده مدیریت پرداخته می‌شود تا با استفاده از آنها برای مدیریت کسب و کارها برنامه ریزی انجام داد. تمام اطلاعات در نهایت در اختیار مدیران قرار می‌گیرد تا بتوانند به دقت تصمیم گیری خود را انجام دهند.

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی

حسابداری مالیاتی بیشتر مربوط به مالیات بر درآمد و دیگر مالیات هاست که بر کسب و کارها و مشاغل اعمال خواهد شد. حسابداران مالیاتی بهترین مشاوره را در برابر پرداخت مالیات غیرضروری مراقبت می‌کند و در رفع مشکلات تکمیل اظهارنامه نیز نقش دارند. به زبان ساده حسابدار به صورتهای مالی رسیدگی نمی‌کند و تنها تمرکز خود را بر روی مالیات، حسابداری، حسابرسی برای امور مالیاتی قرار می‌دهد.

حسابداری رسمی

Certified Public Accountant عنوانی است که به حسابداران حرفه ای گفته می‌شود. این گروه ازحسابداران با داشتن مجوز قانونی و تاسیس موسسه حسابرسی خدماتی همچون انواع حسابرسی، بازرسی قانوین، ارزیابی سهام و سهم‌الشرکه، مشاوره مالی را مطابق قوانین جامعه حسابداران رسمی ایران به دیگران ارائه می‌کنند.

حسابداری قانونی

سیستم حسابداری را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از اشتباهات و سهل انگاری‌های احتمالی و کلاه برداری هایی که رخ می‌دهد را ارزیابی کنند. از حسابداری قانونی برای تعیین و محاسبه خسارت های اقتصادی از طریق قراردادهایی که وجود دارد و همچنین تحقیق اختلافات مربوط به خرید شرکت استفاده خواهد شد.

مشاوره حسابداری

کسب و کارهایی وجود دارند که برای خود تیم حسابداری تشکیل داده اند، ولیکن برای بالا بردن کیفیت مدیریت و کنترل مالی از خدمات مشاوره حسابداری استفاده می‌کنند. مشاور حسابدار شخصی است که در زمینه های مشاوره مالی و مشاوره حسابداری با توجه به تخصص و علم خود، کلیه جنبه های مالی کسب و کارها را تجزیه و تحلیل می‎‌کند.

شرکت حسابداری در تهران

ســوالات متــداول:

بهترین شرکت خدمات حسابداری تهران؟

حسابا با بیش از ۲۰ سال سابقه کاری درخشان در تهران و با داشتن تیمی از حسابداران با تجربه، تمامی خدمات مالی و حسابداری را ارائه می‌کند. شما می‌توانید تنها با استفاده از مشاوره رایگان این مجموعه بهترین بهره را ببرید و کیفیت خدمات را بسنجید. همکاران ما راهنمایی های لازم را به عمل می‌آورند و آماده کمک به شما هستند.

تعرفه خدمات حسابداری شرکتها در حسابا چگونه است؟

نوع خدمات نرخ متفاوتی دارند. بنابراین نمی‌توان نرخ و هزینه دقیقی را اعلام نمود. به این منظور شما می‌توانید با مراجعه به سایت حسابا و صفحه تماس با ما [۰۲۱۶۶۱۲۷۷۴۵] با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار کرده و لیست تعرفه را از آنها درخواست کنید.

7 پاسخ

 1. سلام روز بخیر خدمات حسابداری این مجموعه چه هزینه رو دریافت می کنه برای شرکتها؟

  1. سلام و عرض ادب برای اطلاع از هزینه ها با شرکت حسابداری حسابا تماس بگیرید. ۰۲۱۶۶۱۲۷۷۴۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب